© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 11/2017, s. 633
Grzegorz Oracz
Komentarz do prac
Doktor Dorota Jarzębicka i wsp. w swojej pracy przedstawiają częstość zaparcia stolca u dzieci zgłaszających się na wizytę do Poradni Gastroenterologicznej. Ból brzucha i bolesne wypróżnienia są najczęstszymi objawami zaparcia u tych dzieci.
Praca doktor Elwiry Kołodziejczyk i wsp. ocenia sposób leczenia torbieli trzustkowych w populacji pediatrycznej na podstawie analizy blisko 60 pacjentów z torbielami trzustki hospitalizowanych w latach 2007-2017, oceniając również związek między czynnikiem etiologicznym oraz metodą i wynikami leczenia torbieli.
Doktor Monika Meglicka i wsp. analizują na podstawie doświadczeń ośrodka przydatność oznaczania kalprotektyny u dzieci z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Kalprotektyna znalazła swoje miejsce jako marker zapalenia jelita grubego u pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelita grubego.
W pracy doktora Marcina Osieckiego i wsp. został przeanalizowany przebieg choroby u pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit, u których dodatkowo rozpoznano PSC. Pacjenci ci wymagają szczególnej uwagi ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia wątroby i w konsekwencji przewlekłej niewydolności wątroby.
Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
- Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
- Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
- Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.
Opcja #1
29 zł
Wybieram
- dostęp do tego artykułu
- dostęp na 7 dni
uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony
Opcja #2
69 zł
Wybieram
- dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
- dostęp na 30 dni
- najpopularniejsza opcja
Opcja #3
129 zł
Wybieram
- dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
- dostęp na 90 dni
- oszczędzasz 78 zł